Zbiórka krwi z okazji ŚDM

W niedzielę 26 czerwca przy Parafii pw. św. Urbana w Paniówkach odbędzie się zbiórka krwi z okazji Światowych Dni Młodzieży. Krew będzie można oddać w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w godz. 8.30-14.00.
Krew jest i zawsze była symbolem życia. Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości. Jednym z najważniejszych zadań w związku z wizytą Ojca Świętego w Polsce z okazji Światowych Dni Młodzieży jest zapewnienie właściwych zapasów tego cennego leku. Pokażmy swoją solidarność z osobami przebywającymi w szpitalach, którym transfuzje krwi ratują zdrowie, a niejednokrotnie życie. Można to zrobić poprzez podzielenie się cząsteczką siebie podczas akcji krwiodawstwa organizowanej w Paniówkach przy Parafii pw. św. Urbana w niedzielę 26 czerwca br. w godz. 8.30-14.00.
Możesz oddać krew, jeśli ważysz nie mniej niż 50 kg i jesteś osobą pełnoletnią (do 65. roku życia), gotową do uratowania komuś życia.
Pamiętaj: zgłaszając się do oddania krwi, powinieneś być zdrowy, wypoczęty i po lekkim posiłku, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypij ok. 2 litry płynu, nie pal papierosów i nie pij alkoholu. Koniecznie zabierz ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość (ze zdjęciem). Kobiety mogą oddawać krew 4 razy w roku, natomiast mężczyźni 6 razy w roku, jednak nie częściej niż co 8 tygodni. Więcej informacji: www.krwiodawstwo-katowice.pl.