Zmiany organizacji ruchu

W najbliższym czasie w gminie Gierałtowice będą wprowadzanie zmiany w organizacji ruchu Drogowego. Cztery z tych zmian dotyczą dróg w naszym sołectwie:

  1. Ograniczenie prędkości do 30 km/h na ul. Powstańców Śląskich na odcinku od ul. Zabrskiej do Osiedla Leśnego (kolor żółty na mapie),
  2. Zakaz postoju na ul. Piaskowej (kolor czerwony na mapie),
  3. Oznaczenie ul. Leśnej na odcinku końcowym (za ul. Łączną) jako tzw. „ślepa droga” (Znak D-4a) (kolor niebieski na mapie),
  4. Zabudowanie lustra na wyjeździe z ul. Wolności na ul. Leśną.

Planowany termin wprowadzenia zmian to drugi kwartał br. (projekty zmiany organizacji ruchu są zatwierdzone przez Starostę, jednak trzeba zakupić znaki i je poustawiać).

Wcześniej informowaliśmy o innych planowanych zmianach w organizacji ruchu, w szczególności o planowanym wprowadzeniu strefy ograniczonej prędkości w centrum sołectwa. Zarówno te zmiany, jak i inne (m.in. montaż słupków na przejściach i chodnikach przy ul. Zwycięstwa) będą wprowadzanie w następnych pakietach zmian i jest szansa, że będzie to jeszcze w tym roku. Obecnie trwa procedura przetargowa na wybór wykonawcy, który sporządzi projekt zmian.

Źródło: Strona „Paniówki – Wspólne Sprawy” na Facebooku

Proponowane zmiany zaznaczone na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.