Festyn Rodzinny 2011

Data wydarzenia: 02.05.2011r.
Miejsce wydarzenia: Park Joanny w Paniówkach
Organizator: Sołtys i Rada Sołecka z Paniówek

Tegoroczna Majówka w Paniówkach była z całą pewnością majówką wyjątkową. Swój swoisty charakter zawdzięczała wielu rzeczom, wśród których niewątpliwie na pierwszym miejscu należy wymienić fakt, iż miała ona miejsce dzień po beatyfikacji papieża Jana Pawła II, który jest przecież patronem naszej szkoły. Nic więc dziwnego, że program artystyczny bardzo mocno skupiał się na osobie największego z Polaków.
W trakcie naszej majówki mogliśmy zobaczyć wielu młodych i starszych artystów. Festyn rozpoczął się w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Urbana, obok którego znajduje się Park Joanny. W kościele miało miejsce uroczyste nabożeństwo majowe, po którym mogliśmy usłyszeć koncert organowy w wykonaniu Rafała Majowskiego, połączony z przepięknym śpiewem solistki Agnieszki Jadamus. Myślę, że można spokojnie powiedzieć, że ten występ był pięknym przejściem z duchowej części festynu do części artystycznej.
Następnie procesyjnie udaliśmy się do Parku Joanny, na chwilę zatrzymując się przy skwerku kapłańskim.
W samym Parku czekał na nas deszcz atrakcji – występy artystyczne od przedszkolaków, przez szkołę podstawową i gimnazjum, po zespoły, zarówno muzyki o zabarwieniu duchowo-refleksyjnym (zespół stowarzyszenia „Uśmiech” z Mikołowa, jak i nasz rodzimy zespół „Cantavi”, wywodzący się z młodzieży Oazowej), zespół „Kamraty”, jak i zespoły grające muzykę współczesną, takie jak „41” czy „Rose Mary”. Gdyby tego było mało, to cały czas do dyspozycji wszystkich obecnych były wystawy strojów ludowych i prac artystycznych w wykonaniu przedszkolaków wraz z rodzinami, a każdy mógł zasmakować takich przysmaków jak potrawy z grilla, kołacz, napić się herbaty, kawy, nabyć lody, zimne napoje, piwo, jak również i inne smakołyki. Kolejną atrakcją były przejażdżki konne, a dla najmłodszych rozstawione były zjeżdżalnie i trampoliny oraz dostępny również na co dzień plac zabaw.
Nie da się ukryć, że tegoroczna majówka była wielkim sukcesem. Ludzie świetnie się bawili, program artystyczny był bogaty i dobrze przygotowany. Cóż jeszcze można powiedzieć w tym podsumowaniu? Przede wszystkim należy podziękować organizatorom, którzy spisali się na medal, a także wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie tego festynu. Podziękowania należą się również wszystkim obecnym, bo bez nich ten festyn nie miał by sensu. No i cóż, pozostało tylko powiedzieć: „do zobaczenia za rok!”
Tomasz Szołtysek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.